KONKOLprodukt: galeria schodów wykonanych przez naszą firmę

schody schody drewniane schody schody drewniane schody

schody wejherowo schody schody pomorskie schody schody mazowieckie

schody schody schody schody schody

schody drewniane schody schody pomorskie schody schody warszawa schody

schody wejherowo schody schody schody schody schody

schody wewnętrzne schody schody schody schody

schody schody schody schody

schody drewniane schody schody schody schody schody

schody drewniane schody schody drewniane schody drewniane schody drewniane

schody drewniane schody drewniane schody drewniane schody drewniane schody drewniane

schody drewniane schody drewniane schody drewniane

Schody - niby prosty i oczywisty element każdego budynku wielokondygnacyjnego lub część łącząca różne poziomy podłoża. Czy można coś ciekawego powiedzieć o schodach, poza tym, że wyróżniamy schody na przykład na wewnętrzne i zewnętrzne?

Mamy mnóstwo rodzajów schodów, na przykład schody drewniane...

Ale w przypadku schodów nie najważniejszy jest ich rodzaj. Bardziej istotna jest raczej wygoda, bezpieczeństwo i atrakcyjność. Schody wygodne powinny posiadać odpowiednią zależność pomiędzy szerokością a wysokością stopnia. Zależność ta jest wyrażana wzorem 2h+s=63, gdzie h to wysokość stopnia, s to jego szerokość, a 63 to średnia długość kroku człowieka. Wymiary stopni schodów należy tak dobrać, aby spełniały to równanie lub były wielokrotnością jego wyniku.

Druga bardzo ważna rzecz to bezpieczeństwo. Schody nie mogą być śliskie. Zalecane są też balustrady, które powinny być montowane na odpowiedniej wysokości. Schody nie powinny być również strome. Schody o nachyleniu do 30 stopniu są łagodne, te o nachyleniu 30-36 stopni to schody normalne. Schody o nachyleniu powyżej 36 stopni są schodami stromymi.

Nasza FIRMA zaprojektuje dla PAŃSTWA najbardziej optymalne rozwiązania, za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego – dzięki czemu będą mogli PAŃSTWO zobaczyć swoje schody jeszcze przed montażem, jak również sprawdzić ich ergonomię.

I na koniec ciekawostka. Wiecie, że schody mają duszę? Dusza to wolna przestrzeń pomiędzy dwoma biegami. A bieg to szereg stopni...